Miesięczne archiwum: Październik 2012

Ciekawe miejsca w Stolicy

Pod względem atrakcyjności turystycznej Warszawa znajduje się nieco niżej od stolicy Małopolski co nie znaczy, że nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia. To w końcu stolica sporego, europejskiego kraju i siłą rzeczy jest tutaj dużo interesujących miejsc do zwiedzenia. Nie tylko stare i zabytkowe miejsca ponieważ w związku ze zniszczeniami wojennymi zostało ich niewiele w oryginalnym stanie. Nie powinno to jednak przeszkodzić w odwiedzeniu odbudowanego Zamku Królewskiego oraz jednego z wielu kościołów centrum miasta. Ponadto wyjątkowe Łazienki Królewskie, zrekonstruowana Starówka i prawdziwe mnóstwo pomników. Oprócz tego w Warszawie można znaleźć wiele budynków powojennych, które są znane w całej Polsce. Zaliczyć do nich można legendarny Pałac Kultury i Nauki, Wisłostrada, mosty ale również nowy Stadion Narodowy oraz budowane właśnie metro. To wszystko składa się na obraz bardzo ciekawego miasta, które trzeba koniecznie odwiedzić chociażby po to żeby przekonać się naocznie jak wygląda stolica własnego kraju.

Zwiedzanie Krakowa

Można wymienić wiele miast w Polsce, które warto zwiedzić ze względu na ich walory architektoniczne, klimat oraz ofertę kulturalną i rozrywkową. Jednak jest tylko jedno, które łączy w sobie właściwie wszystkie te elementy w dużym natężeniu. Tworzy to wszystko miejsce najchętniej odwiedzane przez gości z kraju i z zagranicy. Mowa oczywiście o dawnej stolicy Polski – Krakowie. Miasto na szczęście nie ucierpiało zbytnio podczas ostatniej wojny dzięki czemu można podziwiać wiele zabytków w ich oryginalnej formie. Miejsca takie jak Rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, Wawel czy Kazimierz należą do kanonu polskich zabytków. Oprócz tego duża liczba muzeów, galerii i innych obiektów kulturalnych tworzą wyjątkową atmosferę Krakowa. To właśnie ona jest głównym elementem przyciągającym prawdziwe tłumy turystów przez cały rok. Do tego dochodzi sąsiedztwo Zakopanego, Wieliczki oraz obozu w Oświęcimiu i mamy pełen obraz turystycznego centrum Polski. Żeby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić Kraków i zobaczyć jego piękno na własne oczy.

Atrakcje Półwyspu Iberyjskiego

Półwysep Iberyjski to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych destynacji wakacyjnych odwiedzanych rokrocznie przez Polaków. Za odwiedzaniem Hiszpanii i Portugalii przemawia przede wszystkim znakomita pogoda charakteryzująca się wysoką temperaturą i znaczną liczbą dni słonecznych. Za temperaturą powietrza idzie temperatura woda, która wręcz zachęca swoim ciepłem do kąpieli. Ponadto oba kraje tradycyjnie specjalizują się w turystyce dzięki czemu baza noclegowa oraz możliwości spędzania czasu są imponujące i każdy znajdzie tam coś dla siebie bez względu na wiek. Również amatorzy zabytków znajdą coś dla siebie. Miasta takie jak Madryt, Barcelona czy Lizbona pełne są ciekawych miejsc do zobaczenia. Także kuchnia z tego regionu jest uznawana za bardzo smaczną i dlatego warto skorzystać z jednej z niezliczonej ilości restauracji. W Polsce chyba wszystkie biura podróży posiadają w swojej ofercie wyjazdy na wakacje do Hiszpanii lub Portugalii, które cieszą się niezmiennie wielkim powodzeniem.

Wizyta w Watykanie

Gdyby spojrzeć ilościowe na miejsca, do których najczęściej wyjeżdżają Polacy poza granice kraju bez wątpienia Rzym i Watykan byłby w zdecydowanej czołówce. Wynika to z tego, że przez wiele papieżem był Polak i wielu katolików z Polski czuło wielką potrzebę zobaczenia go na żywo. Efektem tego jest istniejący wielki biznes turystyczny oferujący praktycznie tylko wyjazdy do Stolicy Piotrowej. Szkoda, że dla wielu osób znaczenie ma tylko zobaczenie osoby papieża ponieważ Rzym i Watykan to miejsca pełne wspaniałych budowli oraz muzeów, teatrów, oper oraz galerii. Na każdym kroku można natknąć się na pozostałości jeszcze z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Oczywiście oprócz zabytków Watykanu i Rzymu w stolicy Włoch kwitnie życie rozrywkowe i można skorzystać ze sposobności żeby odwiedzić jedną z niezliczonej ilości restauracji i klubów. Pobyt w stolicy Włoch powinien trwać co najmniej kilka dni aby można było powiedzieć, że zobaczyło się dużo i poczuło prawdziwy klimat Italii. Włochy to znacznie więcej niż tylko papież i stolica państwa kościelnego.

Wycieczki do Skandynawii

Europa północna nie jest obszarem, który cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród turystów z Polski, którzy chętniej wybierają kraje południowe. Dzieje się tak chyba dlatego, że panuje przekonanie o bardzo niekorzystnej pogodzie a także Skandynawia jest stosunkowo mało znana w naszym kraju. A szkoda. Pod względem turystycznym to z pewnością jedno z najciekawszych miejsc w Europie. Przede wszystkim to cudowna przyroda z niezliczoną ilością fiordów, wysepek oraz surowego uroku. Z drugiej strony mamy nowoczesne miasta z bardzo ciekawą architekturą zarówno ta zabytkową jak i nowoczesną. Znajdziemy tam mnóstwo muzeów oraz innego typu ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Zwiedzanie Skandynawii warto rozpocząć w Kopenhadze a później podróżować coraz dalej na północ, po drodze przejeżdżają przez niesamowite mosty, które same w sobie są wielką atrakcją. Najwięcej wycieczek do Skandynawii można znaleźć w miastach na północy Polski skąd jest znakomite połączenie promowe lub drogowe przez Niemcy co znacząco ułatwia i skraca podróż.