Miesięczne archiwum: Kwiecień 2013

Dlaczego warto odwiedzić Mazury?

Nasze rodzime Mazury przez wiele osób uznane są za magiczne miejsce, w które szczególnie warto wracać. Nie bez powodu w końcu zostały nominowane do walki o zaszczytny tytuł cudu natury. W czym tkwi jednak urok polskiego pojezierza? Mniejsze i większe jeziora oraz jeziorka, przepiękne krajobrazy wokół, całe połacie zielonych lasów i zagubione gdzieś pośród pól hotele, urokliwe pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne to cechy charakterystyczne tego regionu. Tylko tutaj bowiem niemal pod same zagrody podchodzą dzikie zwierzęta. To tutaj zobaczymy także spacerujące bociany oraz mnóstwo gatunków ptaków. Ale Mazury to nie tylko piękna przyroda, świeże powietrze i możliwość wypoczynku na łonie natury. Pojezierze jest bowiem krainą sprzeczności. to właśnie tu swojskie gospodarstwa agroturystyczne sąsiadują z nowoczesnymi hotelami SPA i eleganckimi ośrodkami. Miejsce to jest więc znakomitym miejscem na wypoczynek zarówno dla osób poszukujących ciszy, jak i dla tych, którym marzy się odrobina luksusu. Eleganckie ośrodki SPA przyciągają wczasowiczów marzących o relaksie w naprawdę wielkim stylu. Jacuzzi, łaźnie parowe i parowo-ziołowe, sauny fińskie oraz cały szereg nowoczesnych zabiegów upiększających z pewnością przyciągną osoby spragnione relaksu. Na Mazurach wypożyczalnie sprzętu wodnego czy firmy czarterujące jachty sąsiadują z parkami krajobrazowymi. Tutaj bowiem mieszane się swojski klimat z nowoczesnymi ośrodkami wypoczynkowymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel?

Wybranie dobrych miejsc noclegowych jest podstawą każdego udanego pobytu. I nie ma tutaj znaczenia czy chodzi o kilkudniową wycieczkę czy o dwutygodniowe albo trzytygodniowe wczasy. Pokój w hotelu który wynajmiemy ma przecież stać na czas pobytu namiastką naszego domu. Dlatego warto szczególnie dobrze wybrać ośrodek, gdzie się zatrzymamy. Przypadkowy wybór nie jest raczej dobrym pomysłem. Gdy hotel będzie bowiem niewygodny, cały pobyt z pewnością uznamy za nieudany. Na co jednak tak naprawdę zwrócić uwagę wybierając hotel? Ważne, aby ośrodek był wygodny i przytulny. I wcale nie chodzi o ilość gwiazdek. Nawet niewielki hotelik może bowiem być dla gości miłym miejscem. Nie bez znaczenia będzie lokalizacja. Miejsce skąd będziemy mieć blisko na plażę, nad jezioro czy na stok jest wprost idealne. Warto także wybrać hotel, który oferuje nam nie tylko sam pokój. Dobra restauracja jest gwarancją smacznych posiłków. Wiele osób chce także, aby w hotelu był bar oraz, by były organizowane rozmaite imprez dla gości.

Jak zaplanować wakacje?

Istnieją ludzie, którzy są w stanie niemal w jednym dniu spakować walizkę i wybrać się na wakacje. Jednak większość z nas letni wypoczynek planuje z dość długim wyprzedzeniem. W jaki sposób jednak dobrze wakacje zaplanować? Przede wszystkim warto o wyjeździe pomyśleć wcześniej. Dzięki temu będziemy mieć czas na to, aby przeanalizować oferty biur podróży i wybrać ciekawy wyjazd dla siebie. W przypadku, gdy planujemy wyjechać na własną rękę czeka nas o wiele więcej formalności. I tak musimy przede wszystkim wybrać miejsca noclegowe. Warto zadbać o nie wystarczająco wcześnie, ponieważ dzięki temu będziemy mieli większy wybór. Tuż przed sezonem może bowiem okazać się, że wszystkie hotele i pensjonaty są zajęte, a nam pozostanie jedynie obiekt nie spełniający naszych oczekiwań. Gdy zrobimy już rezerwacje, powinniśmy także dowiedzieć się, czy w cenę wliczone są posiłki. Gdy już uporamy się z formalnościami, powinniśmy zając się pakowaniem. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ w ten sposób można zapomnieć mnóstwa przydatnych na wakacjach drobiazgów.

Tanie linie lotnicze alternatywą dla turystów

Czasy kiedy na polskim rynku działał jedynie jeden przewoźnik lotniczy dawno odeszły już do lamusa. Obecnie nie ma monopolu, a wśród linii lotniczych panuje wolna konkurencja. Obok tradycyjnych lotów pasażerskich działają także tak zwane tanie linie lotnicze. Tacy alternatywni przewoźnicy proponują o wiele niższe ceny biletów niż linie regularne. Umożliwiają więc często podróżowanie osobom, które nie dysponują dużym budżetem. Dla wielu turystów tanie bilety są więc niepowtarzalną okazję ku temu, aby mogli spełnić swoje marzenia o podróżach. Czy jednak podróżowanie tanimi liniami lotniczymi nie wiąże się przypadkiem ze sporymi niedogodnościami? Otóż niekoniecznie. Wprawdzie w tym wypadku często siedzenie są na przykład nieco inaczej ułożone niż u tradycyjnych przewoźników i komfort podróży może być nieco niższy, ale tanie linie lotnicze nie oszczędzają na bezpieczeństwie pasażerów. Dzięki temu zdobywają coraz więcej klientów. Tańsze bilety lotnicze są bowiem szansą na zorganizowanie wakacji dla wielu Polaków.

Czy wycieczka last minute jest dobrym pomysłem?

Wycieczki last minute już na stałe weszły do ofert biur podróży. To właśnie tego rodzaju wyjazdy są często promowane na stronach znanych pośredników turystycznych. Czy warto jednak korzystać z takiej oferty? Biura podróży reklamują wycieczki last minute jako wyjątkowe okazje. I rzeczywiście takie wyjazdy na ostatnią chwilę są o wiele tańsze niż wycieczki z tradycyjnej oferty katalogowej. Czy jednak niższa cena nie przedkłada się aby na niższą jakość usługi, a wycieczka last minute nie jest przypadkiem wyjazdem wiążącym się z niższym standardem? Otóż nie jest. Tego rodzaju promocje biura podróży przewidują bowiem wtedy, gdy chcą wysprzedać ostatnie bilety na wcześniej zaplanowane i wykupione już w jakiejś części wycieczki z katalogu. Standard takich wyjazdów na ostatnią chwilę nie jest więc niższy niż w przypadku, gdy zdecydowalibyśmy się na zakup wczasów z normalnej oferty biura podróży. Mankamentem pozostaje jedynie to, że wyjazdy last minute nie dają możliwości na długie przygotowania i planowanie wakacji. Jednak dla osób ceniących sobie spontaniczność może być to równocześnie zaletą.